Διαμαρτύρεται η Ένωση για τη διαιτησία Λαμπρόπουλου – «μπηχτές» και από Νικολαΐδη

διαιτη

Ενοχλημένη είναι ΑΕΚ από τα λάθη της διαιτησίας στο ματς του κυπέλλου με τον Ολυμπιακό. Η Ενωση διαμαρτύρεται για αρκετά από τα φάουλ που σφύριξε ο Μάριος Λαμπρόπουλος καθώς και για το γεγονός ότι στο 76ο λεπτό ο Αραβίδης χρεώθηκε με οφσάιντ που δεν υπήρχε.  Μεταξύ των φάουλ για τα οποία φωνάζει η ΑΕΚ είναι και αυτό από το οποίο προήλθε το γκολ της ισοφάρισης για τον Ολυμπιακό. Ωστόσο ο παρατηρητής του αγώνα Μ. Καλαθενός θεώρησε ότι τα λάθη του διαιτητή δεν ξεπέρασαν τα όρια κι έτσι δεν του έβαλε χαμηλή βαθμολογία.

Τη διαιτησία του ματς δεν άφησε ασχολίαστη ούτε  Ντέμης Νικολαΐδης που παρακολούθησε το παιχνίδι από κοντά. Στο ημίχρονο του αγώνα, και με την ΑΕΚ να προηγείται 0-1 των ερυθρόλευκων, ο άλλοτε αρχηγός και πρόεδρος της ΑΕΚ σχολίασε μέσω της επίσημης σελίδας του στο facebook ότι «από την αντίπαλη ομάδα μόνο ένας προσπαθεί να γυρίσει το παιχνίδι κι αυτός φοράει… μαύρα», εννοώντας ξεκάθαρα τον διαιτητή του αγώνα.